Husovo náměstí 36, 266 01 Beroun - centrum
tel.: + 420 777 092 229, e-mail: martinasvitilova@seznam.cz

Aplikace permanentního make-upu

Před aplikací permanentního make-upu - Po aplikaci permanentního make-upu - Kontraindikace

Před aplikací permanentního make-upu

Vlastnímu zákroku předchází bezplatná a nezávazná konzultace, na kterou je nutné se telefonicky objednat a při které se dozvíte všechny podrobnosti o permanentním mak-upu, způsobu práce a také vše o daném zákroku, o kterém uvažujete.

Aplikaci PMU se nedoporučuje provádět při nachlazení (rýma, kašel), zvýšené teplotě, či jiném onemocnění, v prvních dnech menstruace, po požití alkoholu, prostředků zvyšujících krevní tlak, imunitu a pod. Při implantaci pigmentu by mohlo dojít ke zvýšenému krvácení, což je jednou z příčin, proč by barvivo mohlo po zahojení vymizet.

Zákrok se provádí zásadně s jednorázovými ochrannými pomůckami, v roušce a v rukavicích, aby se zamezilo vzniku infekce. I když je PMU určen ke zkrášlování, přece jen je to forma tetování a je nutné dodržovat všechny hygienické předpisy.

Aplikaci PMU provádí zkušená zdravotní sestra a délka se pohybuje podle náročnosti a typu úpravy obličeje. Přibližně trvá 1,5 - 2,5 hod. Jelikož pokožka na obličeji je velmi citlivá, provádí se před i v průběhu aplikace pro zmírnění event. bolesti místní znecitlivění kvalitními povrchovými anestetiky (Emla krém 5%, Xylocain 10%) proto jsou zákroky minimálně bolestivé. Citlivost permanentního make-upu je individuální a každý člověk ji vnímá jinak.Citlivost na bolest se ale u každého jedince zvyšuje například při velké psychické zátěži (stresu), při nemoci a nebo při jejím doznívání. Proto je vhodné v této době zákrok raději odložit.

Vlastní aplikace se provádí zásadně dle předkreslení a schválení zákaznicí.

Důležité rady před aplikací permanentního make-upu

 • před zákrokem buďte odpočatá a zdravá
 • přijďte napitá a najezená, nepijte alkohol
 • dva dny před aplikací si neopalujte obličej, ani v soláriu
 • před aplikaci očních linek přijďte již s důkladně odlíčenýma očima - nenasazujte kontaktní čočky, vezměte si sebou sluneční brýle
 • několik dní předem si můžete nechat nabarvit řasy u kosmetičky, protože jeden týden po aplikaci nesmíte používat řasenku
 • permanentní make-up není vhodné provádět při menstruaci, v žádném případě se neprovádí při nachlazení, zvýšené teplotě a užívání antibiotik. Při vážnějším onemocnění (např. cukrovka nebo onemocnění štítné žlázy) se musíte o vhodnosti zákroku poradit se svým ošetřujícím lékařem.
 • pro prevenci oparů při aplikaci na rty, užívejte nějaký čas před zákrokem dostatek vitamínů, hlavně vitaminy B, C . U klientek, které na opary trpí, je vhodné před aplikací užívat tablety Herpesin - více informací vám povím při bezplatné konzultaci.

Po aplikaci permanentního make-upu je nutné dodržovat následující pokyny.

 • v místě aplikace se utvoří jemné stroupky,které v žádném případě nesmíte olupovat, nebo je škrábat!!!
 • týden po aplikaci nesmíte navštěvovat saunu, bazén ani solária.
 • na tetovaná místa nesmíte týden používat žádné kosmetické přípravky, líčidla, pudry, make-upy a samoopalovací krémy.
 • po aplikaci očních linek zákaz používání očních stínů, ale i řasenky. Hlavně z důvodů zanesení infekce a i proto, že oči nemůžete odličovat. Linky se žádným krémem nepotírají. Oční krém kolem očí používat můžete.
 • po aplikaci omezte pobyt v prašném prostředí, omezte fyzickou námahu a cvičení.
 • místo aplikace udržujte v čistotě, omezte přímý kontakt s domácími zvířátky.
 • pokud to půjde, nespěte do vyloupání stroupků na břiše. Je vhodné spát na zádech.
 • do budoucna je dobré během opalování nebo pobytu na slunci používat na tetovaná místa (kromě očních linek) opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem, alespoň SPF 50 - hlavně u moře, na horách, ale i v soláriích. Zvýšíte tím trvanlivost perman.make-upu a zabráníte nežádoucím pigmentacím.
 • tetovaná místa budete natírat ošetřujícím krémem, který obdržíte. Maximálně však 2-3xdenně, aby nedošlo k přemazání, mokvání a k vymizení barvy.
 • nepoužívat krémy s AHA kyselinami.
 • při barvení řas a obočí počítejte s kratší dobou trvanlivosti permanentního make-upu z důvodu používání kysličníku.
 • po permanentním make-upu rtů pijte cca 4 dny brčkem. Pozor na nápoje obsahující pigmenty, jako je cola, káva, nepijte červené víno, nejezte borůvky.

Co vás čeká po aplikaci

Po aplikaci se v místě objeví drobné stroupky, které se nesmí v žádném případě olupovat nebo škrábat!!! Celkově po aplikaci může dojít k lehkému otoku a začervenání, které je ale normální a během krátké doby odezní.

Po aplikaci očních linek - mírný otok víček, větší otok bude druhý den ráno (asi jako když si večer popláčete) můžete přiložit studené, ale suché obklady - většinou to není nutné, otok sám během pár hodin zmizí.. Oční kapky používat můžete.

Po aplikaci obočí - pouze mírné zarudnutí kolem. Je nutné počítat s tím, že týden po aplikaci, než se rána vyhojí, bude aplikované místo výraznější. Po vyloupnutí stroupků bude barva o 30-40% světlejší, takže není důvod k panice.:-)

Po aplikaci rtů - rozsah a délka otoku je individuální. Večer po zákroku není dobré si čistit zuby, ani rty namáčet. Barva bude 4-5 dní výraznější. Po tuto dobu je dobré pít brčkem, aby se stroupky nevymáčely. Rty ošetřovat pouze krémem, který dostanete.Rty neolizovat a nelíbat.

Důležitá je také následná péče o pigmentovaná místa v době hojení. Proces hojení závisí na aktivitě pokožky a na vlivu okolního prostředí. Prvotní regenerace trvá 3-7 dní (odpadnutí stroupků). Po tuto dobu je nezbytné udržovat místo aplikace v čistotě a v suchu, nenavštěvovat bazén, saunu a solné jeskyně.

Na tetovaná místa nepoužívat žádné krémy (kromě těch které obdržíte), žádná líčidla, samoopalovací přípravky, vyhnout se zvýšené fyzické námaze a nevystavovat se přímému slunečnímu či solárnímu záření. Intenzivní opalování má negativní vliv na celkovou trvanlivost a kvalitu PMU, proto je dobré při opalování používat na pigmentovaná místa přípravky s vysokým UV faktorem (SPF 50) platí pro rty a obočí. Úplné ustálení pigmentu trvá cca 3-4 týdny. Výsledný odstín a sytost barvy lze proto hodnotit až měsíc po aplikaci, u rtů to může být i o něco déle.

V ceně zákroku je zahrnuta samotná aplikace a jedna korekce, která se provádí nejdříve za 3 – 4 týdny. Výhoda tohoto postupu spočívá v tom, že po prvním sezení zjistíme, jak pokožka reaguje na daný aplikovaný pigment a na základě toho můžeme dále pozměnit barevný odstín či lehce korigovat tvar dle přání klientky.

Kontraindikace - POZOR!

Osoby trpící cukrovkou či alergií na léky a anestetika, nebo jiným závažnějším onemocněním musí aplikaci PMU konzultovat se svým ošetřujícím lékařem. PMU je také nevhodný pro osoby užívající léky na ředění krve (např. Heparin, Varfarin), pro osoby se sníženou srážlivostí krve, při užívaní ATB a psychofarmak.

Při vysokém krevním tlaku je aplikace možná, ale tlak musí být kompenzován léky. Při zvýšeném nitroočním tlaku není vhodné provádět aplikaci očních linek. Při poruše imunity, např. po chemoterapii, lze provést PMU nejdříve za 6 měsíců.

Zákrok se také neprovádí v prvních třech měsících těhotenství.

nahoru

Fotogalerie před a po

Prohlédněte si ukázky mé práce ..


Obočí

Více »

Oční linky

Více »

Rty

Více »Konzultace zdarma

Objednejte si nezávaznou konzultaci při které se dozvíte vše .. Více »